Štátna prémia sa opäť zníži

12.8.2015

Do medzirezortného pripomienkového konania bol zverejnený návrh Opatrenia Ministerstva financií Slovenskej republiky o výške štátnej prémie na stavebné sporenie na rok 2016. Podľa neho by sa mala štátna prémia opätovne znížiť.

Pre tento rok platí, že každý sporiteľ, ktorý vloží vpriebehu roka sumu spolu aspoň 1207,08 eur, získa plnú štátnu prémiu vo výške 66,39 eur. To znamená 5,5% z výšky ročných vkladov. Ak sporiteľ na stavebné sporenie vloží menej, získa 5,5% z výšky vkladov. Pre budúci rok sa však výška štátnej prémie zníži na 5,0% z výšky ročných vkladov.

V preklade to vychádza tak, že kto bude chcieť získať maximálnu štátnu prémiu, musí za rok do stavebného sporenia vložiť sumu aspoň 1327,80 eur alebo 110,65 eur mesačne. Ak opatrenie prejde schvaľovacím procesom bude to znamenať pokračovanie trendu znižovania štátnej prémie.

Tento trend je spôsobený predovšetkým znižovaním úrokov na finančných trhoch, ale aj strácaním opodstatnenia stavebného sporenia pre účely zabezpečovania bývania.

SME TU PRE VÁS

U nás nájdete komplexné finančné služby pre budúcnosť.
Vyplňte jednoduchý formulár a my sa o Vás postaráme.

Ďakujeme za Váš záujem, čoskoro Vás budeme kontaktovať.