Bezcenných akcií sa môžete zbaviť

5.8.2015

Od začiatku júla sa môžete opätovne zbaviť bezcenných cenných papierov, získaných v minulosti počas kupónovej privatizácie. Na Fond národného majetku SR ich môžu majitelia previesť na vybraných 150 poštách. Aktuálny zoznam pracovísk pôšt je možné nájsť na webovej stránke FNM.

Pre bezplatný prevod bezcenných cenných papierov je potrebné navštíviť vybrané pracovisko Slovenskej pošty, preukázať sa platným občianskym preukazom a výpisom z účtu majiteľa cenných papierov. Výpis zaslal Centrálny depozitár cenných papierov SR osobám, ktorým spoplatnil vedenie účtu majiteľa cenných papierov.

Vďaka prevodu bezcenných papierov na FNM klient nebude musieť ďalej platiť za vedenie účtu cenných papierov vCDCP a zároveň mu bude vrátený aj poplatok za vedenie účtu za roky 2013, 2014 a 2015. Od 1. Júla 2015 je poplatok za vedenie účtu v CDCP vo výške 12 eur bez DPH (predtým bol poplatok vo výške 12 eur sDPH). Podľa údajov CDCP zostalo v evidencii ešte stále okolo 300 000 účtov pochádzajúcich z kupónovej privatizácie.

Bezodplatný prevod cenných papierov na Fond národného majetku SR môžu majitelia uskutočniť najneskôr do 30. júna 2016.

SME TU PRE VÁS

U nás nájdete komplexné finančné služby pre budúcnosť.
Vyplňte jednoduchý formulár a my sa o Vás postaráme.

Ďakujeme za Váš záujem, čoskoro Vás budeme kontaktovať.