Hypotekárny BOOM – môžem či nemôžem ušetriť?

11.4.2016

Situácia, keď každý chce všetko sa po skoro 10-tich rokoch opäť vrátila do finančného biznisu. Tak ako za čias dôchodkovej reformy, kde II. pilier spustil „davovú psychózu“, aj teraz sa tak klienti ako aj finanční sprostredkovatelia dostavajú do centra záujmu.

Banky „využívajú“ legislatívnu zmenu na to, aby si minimálne udržali svoje portfólio klientov a zároveň sa púštajú do boja s konkurenciou, aby zaujali svojimi sadzbami ich klientov.

Za každou zmenou treba mať na pamäti otázky:

Pre koho je táto zmena prospešná?

Odpoveď je v tomto prípade jednoduchá – pre každého klienta, ktorý nie je spokojný s podmienkami svojho hypotekárne úveru, úrokovou sadzbou, ktorá mu z viacerých dovôdov materskej banky nebola pri fixácií znižená a pre tých, ktorí sú dostatočne finančne gramotní alebo majú šikovného finančného sprostredkovatela. Aká zmena nastala od 21/3/2016 - nový zákon stanovuje maximálnu možnú pokutu za predčasné splatenie hypotéky na 1% z výšky istiny. Z pôvodných 4% - 5% ide o extrémne zníženie, ktoré mnohým klientom umožní vymaniť sa spod nevýhodnej fixácie úrokovej sadzby a preniesť si hypotéku do banky s lepším úrokom. Pozor! Zároveň platí, že aj samotné banky sa nebudú chcieť vzdať sa svojho „podielu“ a zníženú sankciu si môžu preniesť do iných poplatkových sadzieb. Ak Vaša dilema, či môžem alebo nemôžem ušetriť nie je stále zodpovedaná, neváhajte sa obrátiť na našich profesionálnych kolegov, ktorí Vám veľmi radi pomôžu – Global Finance - vždy VIAC.

SME TU PRE VÁS

U nás nájdete komplexné finančné služby pre budúcnosť.
Vyplňte jednoduchý formulár a my sa o Vás postaráme.

Ďakujeme za Váš záujem, čoskoro Vás budeme kontaktovať.